Dawkowanie Euthyroxu a poziom TSH

Witam, od jakies 4 lat biore Euthyrox 25 dawka zmienna jeden dzien cala tabletka na drugi dzien pol i tak ciagle. Moje TSH wynosi niecale 1. Mam ogromne problemy ze schudnieciem mimo diet itp. Moze gdybym miala TSH ok 2 bylo by lepiej? Moja lekarka powiedziala ze moglabym miec troche wyzsze to TSH ale dawki mi nie zmienila? a gdyby troche podniesc ta jaka dawke powinnam przyjmowac? Bardzo prosze o pomoc...

To nie jest niestety kwestia porady internetowej. Proszę samodzielnie nie modyfikować dawki leku, co najwyżej udać do innego endokrynologa i skonsultować z nim ten problem. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Pani TSH aktualnie mieści się w granicach normy - przyczyną pozostającej nadwagi mogą być popełniane błędy natury dietetycznej. Nie ma bowiem bezpośredniego związku pomiędzy wysokością TSH (o ile mieści się w normie) a masą ciała. Po konsultacji z endokrynologiem radziłabym się zatem udać do dietetyka, który pomoże dobrać odpowiedni dla Pani sposób żywienia.

Pani wynik jest w normie, a samodzielne modyfikowanie dawek będzie niekorzystne. Jeżeli są wątpliwości to proszę udać się do innego lekarza. Obecnie zaleca się dla kobiet w Pani wieku właśnie takie wartości TSH. Proponuję udać się do dietetyka w swoim mieście, aby ustalić odpowiednie postępowanie dietetyczne. Dieta w schorzeniach tarczycy jest nieco inna od klasycznych diet, jednak pacjenci z problemami z tarczycą i dodatkowymi kg bardzo ładnie osiągają to co jest potrzebne.