Dawkowanie insuliny u 26-latki

Witam, czy niczym mi nie zaszkodzi spożywanie raz np 14 a raz 15 wymienników (-/ 2) czy każdego dnia muszę mieć identycznie?? dostosowuje insulinę do ilości ww

Milena Lubowicz

Ilość jednostek insuliny nie musi być każdego dnia taka sama. Należy ją dostosować właśnie do ilości spożytych wymienników węglowodanowych, do poziomu glukozy w danej chwili oraz planowanego wysiłku fizycznego. Po to bada sobie Pani poziom glukozy, żeby dobrać odpowiednią liczbę jednostek insuliny.
Pozdrawiam