Dawkowanie leku Pulmicort

Witam chciałbym zapytać pulmologa jak mam dawkowac lek pulmicort 0,5 mg/ml mam zaostrzenie astmy w ostatnich dniach i jak przygotować roztwór do nebulizacji. Czy można sam lek podać czy mam z czymś go rozcienczyc. Dziękuję

Piotr Pilarski

Można rozcieńczyć ale nie trzeba. W zaostrzeniu podaje się 1-2 mg/dobę w 2 dawkach podzielonych rano i wieczorem.

Pozdrawiam.