Dawkowanie leku Rivaldo

OD kilku tygodni pacjent zażywa RIVALDO(rywastygmina) i określono, że ma stopniowo zwiększać dawkę co dwa tygodnie z 3 mg do 12 mg na dobę oraz memantynę w dawce 20 mg/d w celu terapii w ch. otępiennej. Niestety źle się czuje, ogólnie jest zmęczony, czasami wymiotuje. Zmniejszono dawkę do 9mg/d riv 20 mg memantyna i wymioty ustąpiły ale osłabienie zostało. Zmniejszyłem dawkę do 6 mg/d riv. 20 mg/d memantyna idalejosłabienie występuje. O ile zmniejszyć dawki by leki miały skutek terapeutyczny?

Piotr Pilarski

Sugeruję zostać przy dawce 9 mg i 20 mg gdyż osłabienie nie musi być wywołane lekami tylko innymi chorobami.

Pozdrawiam.