Dawkowanie witaminy D a mrowienia i drętwienia twarzy

Witam, wit D. mój wynik to 27 (30-100). Lekarz kazał dawkować1000j.m. Czy to nie za mało? kilka razy wylądowałam na SOR, miałam omdlenia mrowienie w okół ust, drętwienie twarzy i rąk. Podejrzewają nerwice ale leki przepisane tylko usypiają. Często się to powtarza, czasem mam wrażenie że ręka mi się zacina. Mam hipoglikiemię reaktywną, mimio diety i ćwiczeń tyję 1 kg na mc, biorę euthyrox 50/75 cały czas jestem zmęczona i mam problemy z pamięcią. Czy wit D powinna być wyższa?

Tak, jeśli jest niedobór proszę brać 4000j.
Jakie są wyniki badań tarczycy?
Czy dawka euthyroxu była dawno ustalana? Moze ma PAni objawy niedoczynności lub są to działania niepożądane stosowanego leku, który wpływa również na glikemię. Przy chorobach tarczycy występują zaburzenia nastroju i wcale to nie musi być nerwica, trzeba po prostu przywrócić organizm do równowagi.

Proszę mi opisać dokłądniej sytuację: info@swiatdietetyki.pl

Pozdrawiam.
Joanna Arciszewska.

Zachęcam aby poza dokonywaniem diagnozy medycznej zwrócić się o wsparcie do psychoterapeuty aby sprawdzić ewentualne psychosomatyczne podłoże objawów.