Dawstwo wątroby dla dziecka

Witam, Jestem potencjalnym dawcą kawałka wątroby dla mojej córki. Niestety w badaniu przedmiotowym stwierdzono szmer skurczowy w punkcie Erba. Czy ów szmer może zdyskwalifikować mnie jako dawcę?

Wszystko zależy od tego jaki dokładnie będzie wynik konsultacji z kardiologiem, jaka będzie ocena np. echosonograficzna serca. Niewielkie wady serca, bez hemodynamicznych zaburzeń w pracy serca nie powinny mieć wpływu na dawstwo.