Decidua et villi placentae cum necrosi et inlammatione

Dzień dobry mam pytanie odnośnie wyniku badania histopatologicznego po łyżeczkowaniu proszę o interpretację: Decidua et villi placentae cum necrosi et inlammatione.Czy jest tu rozpoznana przyczyna obumarcia płodu?Pytam się gdyż pierwszą ciąże przeszłam wzorowo a drugą w 10 tyg przestało bić serce i matrwie się czy będe miała jeszcze dzieci. Proszę o odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, opis badania patomorfologicznego stwierdza jedynie obecność martwych pozostałości łożyska, bez podania przyczyny poronienia. Na podstawie samego opisu badania nie można stwierdzić szans na powodzenie kolejnej ciąży, ale z reguły 1 przebyte poronienie nie wpływa na możliwość posiadania potomstwa w przyszłości (zwłaszcza wobec już jednej ciąży zakończonej urodzeniem dziecka).