Decidua partim necroticans et villi choriales

Zabieg łyżeczkowania w 9 tyg ciąży i wyniki histopatologiczne. Witam. Odebrałam wyniki badania histopatologicznego: Decidua partim necroticans et villi choriales. Byłam w 9 tyg ciąży kiedy miałam zabieg łyżeczkowania. Znam już tłumaczenia badania lecz dużo mi to nie mówi. W dalszym ciągu nie znam przyczyny poronienia. Mogę prosić o więcej informacji?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyny nie można stwierdzić jednoznacznie. Czy to były zaburzenia chromosomalne zarodka czy też przyczyny hematologiczne pod postacią zespołu antyfosfolipidowego czy też działania np. infekcji wirusowej. Proponuję udać się do ginekologa, konieczne jest poznanie większej ilości informacji medycznych.