Decyzja o podjęciu terapii u 22-latki skrzywdzonej na tle seksualnym

Witam serczenie. Moja dziewczyna ma 22 lata - 4 lata została skrzywdzona na tle seksualnym. Jest zdecydowana na terapie. Chcielibyśmy zapewnić jej najlepszą pomoc zarówno z naszej strony jak i ze strony specjalisty. Mieszkamy w Krakowie i nie wiemy gdzie znaleźć kogoś, kto specjalizuje się w takich sprawach, a w sieci nie widzę elementarnie wyliczonych specjalistów ds. gwałtu. Z góry dziękuję.

Dzień dobry,

Nie znajdzie Pan "specjalistów ds gwałtu", podobnie jak "specjalistów ds agresji".
Proszę znaleźć psychoterapeutę, najlepiej z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Rozumiem, że to bardzo ważny krok i chcieliby Państwo zapewnić jak najlepszą pomoc. Niestety nie orientuję się w konkretnych specjalistach w Państwa okolicy, jednak polecam zwrócić się po pomoc do psychologa seksuologa lub doświadczonego psychoterapeuty. Ci specjaliści prawdopodobnie udzielą najlepszej pomocy w tej kwestii.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz