Decyzja o usunięciu wyrostka i płynu

badania krwi, x-ray, CT skan, CRP 192. Decyzja o wycieciu wyrostka i usunieciu plynu ktory sie zebral wokol zapalnej okeznicy i jelita. Usunieto 400ml. Wyrostek byl zdrowy ale zostal usuniety. Czy to blad ? czy normalna procedura ? usuwa sie go na wszelki wypadek ? Wlasciwie czemu zostal usuniety skoro nie byl w stanie zapalnym ? Rozumiem ze ten plyn ktory usunieto prawdopodobnie pochodzi z narzadow w stanie zapalnym ? Czy te plyny mozna bylo usunac jakos inaczej bez robienia dziury w brzuchu ?

Witam.
Decyzja o usunięciu wyrostka była słuszna i nie była błędem. Była duża szansa, że zapalenie przez ciągłość obejmie wtórnie wyrostek i będzie konieczność ponownej operacji. Nie ma innego sposobu na usunięcie płynu wolnego z jamy otrzewnowej niż zabieg operacyjny. Pozdrawiam i życzę zdrowia