Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Są to zaburzenia uwagi, koncentracji, pamięci, występowanie specyficznych błędów poznawczych w myśleniu, zmiany w myśleniu itd. Dla każdego z tych zaburzeń mówimy o innym charakterze deficytow. Podczas psychoterapii analizuje się je i przepracowuje. Pozdrawiam

umów wizytę 0

Witam serdecznie,
Procesy poznawcze, tj, myślenie, pamięć, uwaga, percepcja służą, w dużym uproszczeniu, do tworzenia i modyfikowania wiedzy o otaczającym nas świecie. W wymienionych przez Panią chorobach/zaburzeniach psychicznych można w różny sposób opisywać deficyty w zakresie funkcji poznawczych.
Warto wprowadzić do swoich aktywności tzw. treningi funkcji poznawczych, tj. ćwiczenia na koncentrację uwagi, pamięć świeżą wzrokową, słuchową, co można ćwiczyć także w domu rozwiązując różnego rodzaju gry logiczne, krzyżówki, wykreślanki. Równie istotna, i wpływająca również na sferę poznawczą, jest także aktywizacja w sferze interpersonalnej - planowanie aktywności, uczestniczenie w treningach umiejętności społecznych.
Pozdrawiam,
Karolina Pietrzak

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety