Deformacja jądra w badaniu cytologicznym

W grudniu otrzymałam wynik cytologiczny grupy 3, High grade squamous intraepitelia HSIL miałam zrobioną biopsję. Wycinki z tarczy i łyżeczkowanie kanału szyjki macicy.
Proszę o interpretacje tych wyników, Fragmenty tarczy części szyjki macicy pokryte nabłonkiem epidermoidalnym bez cech dysplazji. Fragmenty tarczy szyjki macicy pokryte akantotycznie rozrośniętym nabłonkiem epidermoidalnym . Obecne zmiany regeneracyjne, ogniskowi w komórkach nabłonkowych stwierdzono zmiany dgeneracyjne ( deformacja jadra ) nie stwierdzono dysplazji stopnia wyższego. Fragmenty błony śluzowej kanału z przewlekłym stanem zapalnym.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Wynik badania histopatologicznego świadczy o nieobecności raka przedinwazyjnego szyjki macicy. Niewykluczone jednak, że konieczne będzie leczenie zabiegowe, mające na celu usunięcie zmiany (jakiego typu miałby to być zabieg, zależy od Pani wieku i planów prokreacyjnych). Inną opcją są częste kontrole cytologiczne. Dalsze postępowanie jest do omówienia z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam serdecznie!