Dehydradacja i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych

Dehydradacja i obnizenie wysokosci krazkow miedzykregowych Th9-Th10,L4-L5,L5-S1,tylna wypuklina krazka miedzykregowego Th12-L1,L1-L2L2-L3 z modelacja worka oponowego.tylna wypuklina krazka miedzykregowegoL3-L4 L4-L5 L5-S1 z modelacja worka oponowego i obustronnym zwezeniem otworow miedzykregowych,cechy stenozy zachylkowej na wys.L3-L4 ostre ustawienie kosci krzyzowej,blaszki graniczne trzonow kregow L5,S1 o nierownych dbrysach z odczynem w tkance kostnej podchrzestnej-zm.zwyr typu Modic2,

Aleksander Ropielewski

Opis może korelować z klinicznymi objawami jak ból, zaburzenia czucia i ruchu kończyn dolnych oraz problemy z nietrzymaniem moczu i stolca. Pomocna może być fizjoterapia, a gdy ona zawiedzie warto rozważyć konieczność leczenia operacyjnego. W takim wypadku proszę skontaktować się z neurochirurgiem w celu ustalenia szczegółów i wspólnego podjęcia decyzji.