Dehydratacja i obniżenie krążków międzykręgowych

Witam dehydratacja i obniżenie krązków mkC4/C5 ,C/5C/6na poz.C4/C5tylna posrodkowaPJMuciskająca rdzeń kregowy. Napoz.C5/C6umiarkowana okrężnawypuklina krazka mk,powodujacazniesienie przedrdzeniowej rezerwypłyn.worka oponowegoorazmodelowanierdzenia kręgowego.Napoz.poziomach bezcech dyskopatii,rdzeńkregowybez zmian ogniskowych.czy operacja jest konieczna i jakie jest ryzyko.Miewam rwy kulsz.,zaw.głowy,mrowienie kończyn,itp.objawy.Mam 34lata i boje sie ze skończe na wózku

Witam!!!
Sam opis bez obrazu klinicznego pacjenta - czasami ma sie "nijak" do siebie.
Z opisu który Pani przesłała - ma Pani predyspozycje do objawów które Pani opisuje.
Głównym problemem na który trzeba sobie odpowiedzieć - czy ból i dolegliwosci sa tak duże, że przeszkadzaja w codziennym życiu i pracy?, czy budza w nocy?,
Czy tez tylko wystepuja okresowo i radzi sobie Pani z nimi np. masazami, cwiczeniami i fizykoterapia.
Co do potrzeby ewentualnej operacji radziłbym skonsultowac sie z ortopeda czy tez neurochirurgiem
Jezeli objawy nie sa, aż tak wielkie - sugerowałbym rehabilitacje, ćwiczenia, basen, hydroterapia
Życze dużo zdrowia.Powodzenia