Dehydratacja i obniżenie wys. krążków międzykręgowych
witam,wynik MR: dehydratacja i obniżenie wys.krążków międzykręgowych L3/L4,L4/L5 i L5/S1. z towarzyszącymi osteofitami krawedziach trzonów. Szerokopodstawna, obustronna wypuklina krążka L3/L4 wraz z osteofitami na tylnych krawędz.trzonów uciskają worek oponowy oraz korzenie nerw. w zwęzonych zachyłkach,zwężają oba otwory. Szerokopodstawna, pośrodkowa m. przepuklina jądra miażdżystego krążka L5/S1 uciska brzeżnie worek oponowy. wąskie otwory międzykręgowe L5/S1 modelowane odpow.nerwy w otworach.

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na współistnienie patologii o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym wynikających z nadmiernej eksploatacji kręgosłupa. Ucisk na struktury nerwowe w tym worek oponowy może powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe w kończynach dolnych lub nawet w wyższych partiach ciała. Najczęściej oprócz bólu pojawiają się drętwienia, zaburzenia czucia i parestezje. Konieczna jest w tym przypadku konsultacja z neurochirurgiem