Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych

Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1. poziomie L4-L5 wypuklina tylna centralno-obuboczna z cechami uszkodzenia pierścienia włóknistego uciska przednią ścianę worka oponowego i obustronnie redukuje zachyłki boczne orz przewęża otwory międzykręgowe z modelowaniem korzeni nerwowych, poziomie L5-S1 przepuklina tylna centralna pośrodkowo uciska przednią ścianę worka oponowego obustronnie spłyca zachyłki boczne,przewężą dolną część prawego otworu międzykręgowego,

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.