Dehydratacja krążka międzykręgowego w wyniku badania MR

opis rezonansu . badanie wykonano w sekwencji SE.TSE w czasach T1-T2 zależnych STIR w płaszczyżnie strzałkowej i poprzecznej.cechy dehydratacji krążka mk L4/L5 z obniżeniem jego wysokości. Na poziomie L4/L5 szeroka centralna przepuklina krążka mk lekko modelująca worek oponowy i nasadę korzenia prawego nerwu rdzeniowego. Wymiar worka oponowego 13 mm.Na poziomie L5/S1 niewielkie uwypuklenie krązka mk.Rdzeń kręgowy w zakresie stożka bez zmian ogniskowychdrone torbiele Tarlova w odcinku krzyżowym

Witam.
Dehydratacja, czyli odwodnienie, świadczy o zmianie zwyrodnieniowej tego krążka. Krążek naciska na worek oponowy i prawy nerw rdzeniowy, co może dawać objawy bólowe. Podobnie zaczyna się dziać w odcinku L5-S1. Rdzeń bez zmian ogniskowych, czyli bez obecności guza. Torbiel Tarlova jest zmianą wrodzoną, nie wiadomo, co ją powoduje. Nic się z nią nie robi. Pozdrawiam i życzę zdrowia