Dehydrytacja krążków międzykręgowych w wyniku rezonansu

Dobry Wieczór.Odebrałam wynik rezonansu. Dehydratacja krążkow mk L3/L4,L4/L5.L5/S1 w najwyzszym stopniu L5/S1 Na pozL3/L4 niwielkiego stopnia uwypuklenie tylnego zarysu krążka mk-modelowanie worka oponowego,cechy pęknięcia w tylnej części pierścienia włóknistego. Na poz L5/S1 tylna pośrodkowo-lewoboczna protruzja krążka mk która modelije worek oponowyi zwęża lewy otwór mk bez cech kompresji korzeni nerwowych ,cechy pęknięcia w tylnej części pierścienia włóknistego.Co to znaczy? Dziękuje

Witam serdecznie,

Wynik świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest wizyta u lekarza neurochirurga w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
Niezbędna jest znajomość charakteru objawów, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.