Delikatna prawostronna skolioza, zaostrzenia krawędzi i kręgów

Witam. W styczniu tego roku dopadł mnie straszny bol okolicy L kregoslupa.Lekarz stwierdzil rwę kulszową i dał mi skierowanie na Rezonans magnetyczny na ktory musze czekac rok. Bol minał mi w maju, ale niestety znow sie pojawił po ok. 2 tyg tym razem w odcinku Th, z tym , ze boli strasznie tylko w nocy, i nie daje zasnać, . Zrobiłam RTG tego odcinka i wynik pokazuje: delikatna prawostronna skolioze, zaostrzenia krawedzi kregow i zwęzenie przestrzeni miedzykregowej Th9-Th10. Prosze o pomoc.

Witam,
Rwa kulszowa jest bolem konczyny dolnej a nie kregoslupa. W bolu kregoslupa najbardziej wiarygodnym badaniem jest rezonans magnetyczny. Jednakze jest to tylko badanie dodatkowe, ktore powinno byc poprzedzone badaniem klinicznym przez specjaliste. Mysle, ze zmiany widoczne w rtg sa przypadkowe i nie sa powodem bolu. Sugeruje konsultacje u specjalisty.