Delikatna rotacja trzonów i wygładzenie fizjologicznej lordozy z zaznaczoną kyfozą w wyniku RTG kręgosłupa szyjnego a częste bóle głowy oraz mrowienia i drętwienia ręki

odebrałam wynik prześwietlenia odcinka szyjnego ...Delikatna rotacja trzonów wzdłuż osi długiej. Wyrośla kostne na przednich krawędziach trzonów C5 C6 .Wygładzenie fizjologicznej lordozy z zaznaczona kyfozą od C4 . Zaostrzenie zarysu wyrostków haczykowatych oraz tylno-górnych krawędzi trzonów.Lekarz rodzinny stwierdził tylko zwyrodnienie .Do neurologa nie dał skierowania .mam przy tym częste bóle głowy na karku ucisk promieniuje do obojczyka i całej lewej ręki z mrowieniem i drętwieniem

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na występowanie zmian w znaczniej przewadze o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym. Tego typu patologie mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe związane z uciskiem i oddziaływaniem na struktury nerwowe w obrębie kręgosłupa. W tej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem.