Delikatne jednodniowe plamienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od 3 lat stosuje tabletki hormonalne C***, nigdy nie miałam problemów, ale od jakiś 6 miesięcy regularnie mam jednodniowe delikatne plamienia na ogół w 14 dniu przyjmowania tabletek, towarzyszą przy tym objawy powiększonych i wrażliwych piersi. Czy istnieje możliwość, że tabletki już na mnie nie działają? Stosuje je regularnie i nie biorę żadnych innych środków farmakologicznych, które mogłyby zaszkodzić działaniu C***.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Plamienia śródcyklowe to dość częsty objaw niepożądany podczas stosowania preparatów hormonalnych. Szczególnie przy pierwszych kilku opakowaniach.
Często jednak okazuje się, że dany preparat jest nieodpowiednio dobrany dla konkretnej kobiety - to znaczy ma zbyt niskie dawki hormonów, czego skutkiem są właśnie plamienia.
Wynika z tego zatem, że warto pozostawać w ścisłym kontakcie ze swoim specjalistą ginekologiem jeśli takie plamienia występują.