Delikatne kłucia w okolicach trzustki

Od pewnego czasu dokuczają mi delikatne kłucia w okolicach trzustki. Z soboty na niedzięlę 21-22.03 spożyłem dość znaczną ilość alkoholu natomiast w poniedziałek 23.03 rano udałem się na wyniki.Alkohol piję sporadycznie tylko przy większych okazjach. Dodatkowo leczę się na hemoroidy biorę leki - linomag, veseldue f,sulfasalazin. Wyniki są znacznie podwyższone czy mogą mieć na to wpływ alkohol bądz leki? Materiał Serum: ALAT 54.4 ASAT 45.1 ALP 62.4 GGT 44.5 AMYL 147.3 Uryna : Amyl 355.8

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, i leki i alkohol może mieć na to wpływ i może u Pana spowodować ostre zapalenie trzustki. Zalecam konsultacje z gastroenterologiem i abstynencje alkoholową i zmniejszenie ilości leków. Pozdrawiam