Delikatne okołooskrzelowe zagęszczenia zapalne w polu przysercowym

Witam Od kilku miesięcy kulkę mnie w mostku, mam skoki ciśnienia. Zrobiłam Rtg klatki piersiowej: delikatne okooloskrzekowe zageszczenia zapalne w polu przysercowym prawym, obustronnie akcentacja naczyniowa cienia wnek, wymiar poprzeczny serca w normie. Robiłam tez morgologie, wyszła anemia. Proszę o interpretacje tego Rtg. Jeśli wymaga leczenia to jakiego specjalisty. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane ze zmianami pozapalanymi. W tej sytuacji warto jeszcze wykonać gastroskopie.