Delikatne plamienie trwające tydzień zamiast okresu

Dzien Dobry,7 dni temu w planowanym czasie okresu zauwazylam na bieliznie drobne plamienie, myslalam ze to okres ale delikatne plamienie trwa juz ponad tydzien, jaka moze byc przyczyna i jak dlugo to moze potrwac? Test ciazowy wyszedl negatywny. Od 4 miesiecy regularnie uczeszczam na silownie czy to moze byc przyczyna? Prosze o pomoc bo nie wiem co sie dzieje a lekarze w londynskim NHS wcale nie sa pomocni, dziekiuje,Monika

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dotychczas miała Pani znacznie bardziej obfite miesiączki, takie przedłużające się skąpe plamienie może być wynikiem zaburzeń hormonalnych, intensywnego wysiłku, stresu, zaburzeń funkcji tarczycy i wielu innych przyczyn. Jeśli plamienie nie ustąpi lub będzie się powtarzać, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.