Delikatne ranki na żołędzi po stosunku

Miałem dwie delikatne ranki na żołędzi, które jak myślę mogły wynikać z otarcia podczas stosunku. Zastosowałem krem clotrimazolum (na wszelki), ale miałem wrażenie, że skóra staje się tylko jeszcze bardziej podrażniona/wysuszona. Po odstawieniu kremu ranki się zagoiły, ale żołądź nadal jest trochę pomarszczona i po rankach błona śluzowa jest cienka i błyszcząca. Czy mam poczekać jeszcze na regenerację błony śluzowej? Co ewentualnie stosować? Od wystąpienia objawów do teraz minęło ok. 1,5 tyg.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Póki co musi Pani jeszcze cierpliwie poczekać na regenerację błony śluzowej. Proszę stosować łagodne mydło oraz emolienty.