Delikatnie rozwarte ujście wewnętrzne na przełomie 23/24 tygodnia ciąży

Witam, Jestem na przełomie 23/24 tydzień ciąży.USG szyjki macicy wykazało że szyjka jest prawidłowej wielkości jednak ujście wewnętrzne jest delikatnie rozwarte w literę v, czy należy się tym przejmować?

Renata GrzechociĹska

Każde przedwczesne rozwieranie szyjki może spowodować poród przedwczesny, dlatego proszę udać się do ginekologa prowadzącego ciążę.