Delikatny ból i zgrubienie w piersi

witam mam 21lat i od tygodnia odczuwam w lewej piersi lekki bol i zgrubienie jakby guz pod brodawka jak dotykam to lekko boli, dodam ze jestem jakies kilka dni przed okresem. co to moze byc? czy to moze miec zwiazek z okresem? z gory dziekuje

Przed okresem piersi mają prawo być tkliwe i może Pani wyczuwać w nich zgrubienia - gruczoł. Proszę badać się po zakończeniu krwawienia miesięcznego. Jeżeli nadal będzie niepokój, proszę zrobić USG.