Delikatny ból kolana i dyskomfort u zawodowego sportowca

Witam! Mam 19 lat i jestem zawodowym sportowcem. Mój problem dotyczy kolana, a konkretniej w zasadzie delikatnego bólu i dyskomfortu podczas chodzenia w jego bocznej części (okolice więzadła pobocznego piszczelowego). Uraz pojawił się na wieczór, kilka godzin po meczu (90 min. wybiegania). W trakcie aktywności nie miałem żadnych dolegliwości. Czy to poważny uraz? Pytam, gdyż nie chciałbym bez powodu iść do lekarza klubowego i zrezygnować z dalszych rozgrywek. Liczę podpowiedź, pozdrawiam!

Witam,
bez badań diagnostycznych (palpacji, testów czynnościowych) nie mogę jednoznacznie stwierdzić, czy nie jest to poważniejszy problem. Proszę stosować maść przeciwzapalną na kolano i założyć opaskę stabilizującą. Jeśli dolegliwości się pogorszą albo nie będzie poprawy, proponuję jednak udać się do lekarza. Poważna kontuzja może Pana wykluczyć z rozgrywek na dłuższy okres.

Pozdrawiam