Delikatny ból w okolicach krocza, szyjki macicy i podbrzuszu w 5. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w piątym tygodniu ciąży o której dowiedziałam się 7 dni temu i od 7dni dokucza mi delikatny ból w okolicach krocza, szyjki macicy i podbrzuszu. Boli cały czas od 7dni bez przerwy. Jest to delikatny czasem klujacy ból bez plamien. Byłam wczoraj w szpitalu i umowili mnie na usg. Czy takie zjawisko zdarza się we wczesnej ciąży i często jest uważane za normalne czy raczej zwiastuje poronienie? Proszę o szczerość gdyż już raz straciłam ciążę i wolałabym być gotowa na wszystko.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak naprawdę ciężko odpowiedzieć. Ogólnie uważa się że tego rodzaju bólu występują w czasie ciąży.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy zdecydowanie nie powinny towarzyszyć prawidłowo rozwijającej się ciąży. Nie oznacza to jednak, że takie objawy zawsze są wynikiem zbliżającego się poronienia. W każdym przypadku kobieta powinna zostać dokładnie zbadana, co umożliwi określenie ryzyka poronienia. Przede wszystkim proszę na siebie uważać, dużo odpoczywać i postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

takie objawy są na pewno niepokojące. Należy w pierwszej kolejności sprawdzić dobrostan płodu dlatego zaproponowano Pani USG. Zwykle wczesna ciąża nie wiąże się z bólem jednak ból jest odczuciem subiektywnym dlatego możliwe, że zmiany fizjologiczne narządów rodnych związane z ciążą odczuwa Pani jako ból. Proszę zachować spokój i nie przemęczać się.

Pozdrawiam.