Mężczyzna , 41 lat Jestem od lat trudno diagnozowalnym przypadkiem. Rzekome SM (demielinizacja w części ciemieniowej bez wzmocnienia kontrastowego, prążki oligoklonalne) nie potwierdzone przez specjalistów. Wręcz opinia, że wszelkie dolegliwości, jakie występują najpewniej są innego pochodzenia, niż rzekome SM. Po antybiotykoterapii przewlekłej mykoplazmozy skończyły się bóle stawów, uczucie parzenia skóry oraz fascykulacje. Pozostało uczucie omdlewania dłoni. Czy M. Pneumoniae może powodować takie dolegliwości?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Tomografia komputerowaTomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości.
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.