Denerwowanie się i złoszczenie a pozytywny stres

dzień dobry. kiedyś (w okresie chodzenia do podstawówki) lubiłem w niektórych sytuacjach denerwować sie, złościć i stresować. czy to oznacza że był to pozytywny stres czy może świadczy to o jakiejś chorobie? mam na myśli m. in. denerwowanie sie na innych ludzi i emocje związane z graniem w jedną z moich ulubionych gier komputerowych

Witam!
Nie wiem, czy stres może być pozytywny. Stres towarzyszy życiu każdego człowieka. Życie jest pozytywne, więc idąc tym torem myślenia, także niewielki stres może być pozytywny.
Po, szczególnie długo trwającej grze na komputerze, nadmiar bodźców się kumuluje, to tłumaczy silne reakcje emocjonalne wobec otoczenia.
Ale to nie jest stres pozytywny. To raczej wskazanie do ograniczenia czsau przed komputefem na rzecz ruchu na świeżym powietrzu, sportu, spotkań z przyjaciółmi.
Pozdrawiam, J.Pluta

Myśle, ze pisze Pan, ze Pana sposobem na rozładowywanie napięcia jest denerwowanie sie na innych i znajdowanie ujścia dla emocji w grach komputerowych. Oczywiście moze to sprawiac przyjemność, poniewaz daje ulgę w nagromadzonym napięciu. Nie zawsze jednak są to konstruktywne sposoby na stres. Wyładowując emocje na innych, rani Pan ich, gry tez nie są najlepszym sposobem. Proponuje poszukać innych sposobów rdzenia dobie ze stresem i emocjami, moze Pan skorzystać z pomocy psychologa. Pozdrawiam