Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depersonalizacja u 23-letniej osoby

Witam mam 23 lata i cierpię na derealizacje/depersonalizacje. Pierwsze odrealnienie złapało mnie w młodości na wycieczce szkolnej gdy nie przespałem nocy i rano wypiłem kawę. Następne odrealnienie miałem około 3 lat temu gdy po zmęczony po pracy również wypiłem kawę z tym że tym razem już nie odpuściło. Trzyma do teraz raz słabiej raz mocniej. Moje pytanie jest takie czy może mi się to dziać przez to iż mam bezdechy senne i nie wysypiam się przez co jestem przemęczony? Z góry dziękuję za odp.!
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 11 miesięcy temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Dzień Dobry Panu,

Przy bezdechu dochodzi do chwilowego niedotlenienia i niedokrwienia, a jak występuje on kilkakrotnie w ciągu snu, to jak najbardziej może Pan czuć się zmęczony.

Proponuję konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu, aby pokierował Pana odnośnie występującego bezdechu.

Zachęcam Pana do konsultacji psychologicznej, możliwe jest dotarcie do prawdziwej przyczyny symptomów, które u Pana nadal trwają.

Życzę pozytywnego spojrzenia,
Irena Mielnik-Madej
Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
umów wizytę 0

Witam serdecznie,

Trudność, którą Pan opisuje wymaga konsultacji z profesjonalistą. Warto zgłosić się do psychologa/psychoterapeuty by popracować nad lepszych zrozumieniem obecnej sytuacji i usprawnieniem funkcjonowania, a także do psychiatry by opowiedzieć o depersonalizacji. Nie należy tego lekceważyć, zwłaszcza, że jest Pan młody i można Panu udzielić pomocy z uwagi na świadomość problemu.

Pozdrawiam,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety