Depilacja laserowa a pieprzyki

Witam, zakupiłam depilator laserowy i zastanawia mnie czy pieprzyki, które mam na ciele ( jest ich sporo ale są małe i część z ich to ... piegi) muszę odpowiednio zabezpieczyć ? Czy mogę wykonać zabieg depilacji? Czy to prawda, że pomalowanie ich białą kredką np. do oczu zabezpiecza je ? Taka metoda stosowana jest w gabinetach kosmetycznych, ale czy faktycznie zabezpiecza ??

Dzień dobry,

Podczas zabiegu powinna Pani omijać pieprzyki i znamiona. Aby było to prostsze można pomalować białą kredką- urządzenia tego typu działają na melaninę (która pochłania wiązkę laserową lub światło) a wiec ciemny barwnik zawarty we włosie, z tego względu gdy znamiona będą pokryte białą kredką energia nie będzie skupiona w tym miejscu.

Pozdrawiam serdecznie.