Depilacja okolic bikini

Witam. Mam mały, za to bolesny problem. Interesuje mnie depilacja okolic bikini. Zaczynam chodzić na basen. Tak się składa, że depilacja bikini to obecnie wymóg, taki sam jak depilacja pach. Tylko teraz pojawia się problem. Która depilacja miejsc intymnych jest najlepsza? Depilacja kojarzy mi się z użyciem depilatora, a to przecież boli. Sama nie wiem, na którą metodę się zdecydować, a może golenie miejsc intymnych będzie najlepsze? Nie chciałabym bardzo podrażnić skóry. Czy ktoś może mi polecić najlepszy sposób?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj. Masz rację, depilacja okolic intymnych, depilacja pach czy depilacja nóg są dziś wymogami estetycznymi. Odpowiedni strój kąpielowy pomoże ci ukryć owłosienie okolic bikini. Jednak jeżeli interesuje cię depilacja okolic bikini to mam kilka rad. Depilacja bikini depilatorem to strasznie bolesny zabieg. Są osoby, które się na to decydują, ale one używają depilatora elektrycznego już od kilku lat i mają bardzo wysoki próg bólu.

Skóra w okolicach bikini jest niezwykle wrażliwa. Golenie okolic bikini maszynką to szybki sposób, ale też niepolecany. Maszynką łatwo skaleczyć skórę, która w tych okolicach trudno się goi. Najbardziej godne polecenia będą więc kremy, żele i pianki przeznaczone specjalnie do depilacji miejsc intymnych.  Zabieg trwa szybko i łatwo usunie wszystkie włoski.

Dzień dobry. W kwestii usuwania owłosienia mamy kilka możliwości, zarówno tych trwałych jak mniej trwałych. Najprostszą metodą jest depilacja maszyną, minusem jest to że golenie wzmacnia włosy i będą one odrastać grubsze i mocniejsze. Depilator jest bolesny, zwłaszcza na początku, później przyzwyczajamy się tego odczucia, minusem jest to że po każdej depilacji zostają widoczne czerwone kropki utrzymujące się kilka godzin orazb wrastanie włosków. Owłosienie można usuwać też woskiem. W tym przypadku regularne wizyty, pozwalają znacznie osłabić wzrost włosa dzięki czemu włosy rosną wolniej i są przerzedozne. Najlepszą, najwygodniejszą a zarazem najtrwalszą metodą jest epilacja laserowa, która po wykonaniu serii ok 6 zabiegów usuwa owłosienie na wiele lat. W tym przypadku efekty są najlepsze jeśli skóra jest jasna a włosy ciemne. Ponieważ organizm się regeneruje to włoski pojedyncze mogą odrastać, wtedy też zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego.

Pozdrawiam serdecznie