Depresja a nagły wzrost religijności

Witam. Mam taki problem .. i niewiem jak sie z tym uporać mojego znajomego siostra ma depresje jest to stwierdzone (bierze leki). Nie wnikałam w szczegóły wiem ze chodzila do psychologa.. wszystko było ok. Aż tu nagle wróciło sie .. ciągle czyta święte ksiązki.. spędza rzy tym duzooo... czasu.. porownuje niektore sytuacje do swoich rodzinnych.. Chciała bym pomoc ale jak?! jak mam z nia rozmawiac skoro ona ciagle cos porownuje do czegos zwiazanego z Bogiem.. ze świetymi osobami ?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie, Często zdarza się, że w obliczu kryzysu, choroby lub innych trudnych wydarzeń człowiek zwraca się ku religijności. Dzieje się to po to, aby odnaleźć sens tego, co się dzieje, wzmocnić nadzieję. Jeśli te idee nadwartościowe utrudniają codzienne funkcjonowanie Pani znajomej, nie jest ona w stanie wypełniać swoich codziennych obowiązków, to myślę, że warto poinformować o tym jej lekarza prowadzącego. Pozdrawiam

Myślisz, że ona potrzebuje Twojej pomocy? Odnalazła dla siebie coś ważnego - czego Ty nie rozumiesz, ale to nie oznacza, że coś z nią nie tak. Jeśli kontakty z nią cię denerwują - możesz je ograniczyć. Są osoby tzw:"nawiedzone" i są szczęśliwe - w swoim oczywiście
mniemaniu