Depresja a rozstanie z dziewczyną

Witam mam takie objawy nie chęć do rozmowy z kim kolwiek ( nie chce mi się porostu mówić ) jestem taki rozkojarzony jak bym był upośledzony jakoś wgl osłabiony i nawet mały wysiłek jest dla mnie ciężki Nie wiem czy to przez depresję które mam od 3 miesięcy czy od mefedronu który sporzywalem przez rok jakieś 8 miesięcy temu ogólnie 70 g i nie wiem też czy depresja jest spowodowana bardziej przez narkotyk czy rozstanie z dziewczyną o której myślałem przez 6 miesięcy po rozstaniu

Niezależnie od przyczyn tak znacznego obniżenia nastroju proszę koniecznie zgłosić się najpierw do lekarza psychiatry, a później (lub równocześnie) do psychologa. Lekarz zdiagnozuje i ewentualnie wesprze farmakologicznie. Psychoterapia natomiast pomoże Panu poradzić sobie z kryzysem oraz zmianą, by unikać podobnych trudności w przyszłości.