Depresja i agresja do żony

u mojego meza zdiagnozowano f43.2 mieszkam z nim od 2mcy i odkad przyjechalam jego zachowanie sie diametralnie zmienilo w agresje do mnie i depresje, anhedonie i brak ochoty na zbliżenia. czy to moje pojawienie się bylo i jest dla niego takim stresem? dodam ze dlugo moeszkal sam, zanim z nim zamieszkalam.

Dzień dobry.

Bardzo możliwe, że wspólne zamieszkanie z mężem, cierpiącym, jak rozumiem, na zaburzenia adaptacyjne, mogło mieć bezpośredni wpływ na jego aktualny stan i stosunek do Pani.
W tej sytuacji namawiałbym na konsultację psychologiczną i wspólne podjęcie terapii.

Pozdrawiam.