Depresja i myśli samobójcze u chłopaka

Mój chłopak (24 l.) ma depresję. To znaczy on upiera się, że nie ma, że nienawiść do życia, pragnienie śmierci i podejście "może być tylko gorzej" to filozofia życiowa. Ostatnio coraz częściej i coraz poważniej mówi (a więc pewnie też myśli) o samobójstwie. Nie ma w nikim oparcia, rodzina go nie wspiera, a tylko ja znam jego stan, przy innych to typowy "żartowniś". Nie pójdzie do specjalisty. Jak mogę mu pomóc? Przez martwienie się nim, sama wpadam w takie stany. Ale kocham go i nie odejdę.

Jest Pani w bardzo trudnej sytuacji. Obawiam się jednak,że to Pani partner i tylko on ponosi odpowiedzialność za swoje zdrowie. Choć to trudne, to powinna to Pani zaakceptować. Jeśli zaproponowała mu Pani podjęcie leczenia, to zrobiła Pani wszystko co pozostaje w Pani mocy. Depresja jest choroba która wymaga profesjonalnego leczenia zarówno przy pomocy psychoterapii jak i leków. Sama raczej nie da Pani rady. Zastanawiam ponadto się jak taka sytuacja wpływa na Panią i Pani związek. Myślę, że brak bezpieczeństwa jaki Pani chłopak powoduje swoim zachowaniem może mieć na waszą relację dość destrukcyjny wpływ. Pani partner, jeśli zależy mu na budowaniu odpowiedzialnego i trwałego związku powinien zadbać także o Pani poczucie bezpieczeństwa i udać się do specjalisty. Solidnie zastanowiłbym na Pani miejscu nad zadbaniem o swoje własne potrzeby. Myślę, że konsekwentna postawa polegająca na dbaniu o siebie przez Panią może także sprowokować Pani partnera do zadbania o siebie.

http://www.gabinetzmian.pl

bez jego checi nie pomoze mu Pani.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Szanowna Pani,

jeśli Pani chłopak nie będzie chciał skorzystać z pomocy specjalisty, nie pomoże mu Pani. Potrzebuje on specjalistycznego wsparcia ze strony psychologa. Jeżeli towarzyszą mu myśli "S", powinien zgłosić się do lekarza psychiatry. Potrzebuje jednak przede wszystkim psychoterapii, którą prowadzi psycholog - aż do chwili kiedy będzie czuł w sobie radość życia.

Życzę żeby się udało!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl