Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresja i nerwica a ataki lęku i duszności

Witam, od lat leczę się na depresje i nerwicę(biorę leki) do tej pory było ok, natomiast pierwszy raz kilka dni temu, obudziła mnie koło 4:00 duszność, dławienie w gardle, jakby coś utknęło, wrażenie jakbym za chwile miała się udusić, nie mogłam przełknąć śliny ani złapać powietrza, jakbym zapomniała, że taka czynność istnieje, do tego drapanie w gardle, odbijanie ale po krótkiej chwili przeszło. Bardzo boję się, że się to powtórzy i że w końcu mnie to udusi. Czy istnieje taka możliwość?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Dzień dobry, Metodą z wyboru w przypadku nerwicy jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam. Pomoc może Pani uzyskać w Por.Leczenia Nerwic, prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości. A na następnej wizycie proszę poinformować psychiatrę o bezdechu sennym.

0

Bezdech może wynikać z różnego rodzaju czynników - najlepiej będzie jeśli zgłosi się Pani do swojego lekarza prowadzącego (który zna historię Pani choroby) i opowie o tym incydencie. Lekarz będzie mógł - w razie potrzeby - zalecić dodatkowe leczenie. Farmakoterapia jest jedną z możliwości przeciwdziałania nerwicy. Metodą dobrą, choć bardziej nastawioną na zrównoważenie fizjologiczne pacjenta a nie na przepracowanie problemu, który nerwicę powoduje. Tym zajmuje się psychoterapia, która - właśnie poprzez szczegółową analizę i znajdowanie rozwiązań - daje skutki trwalsze od farmakoterapii. Polecam zatem podjąć współpracę z psychologiem w celu zwalczenia nerwicy. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety