Depresja i nerwica a lęki

daien dobry mam 36 lat zdiagnozowano umnie depresje i nerwice napadowa robilam w 3 miesiace 5 razy ekg badania i markery sercowe przy zlym samopoczuciu biore sertlaline 50mg i xanax 1mg od 5 dni ale w dalszym ciagu jestem wewnetrznie rozdygotana i czuje straszny wewnetrzny lekboje sie sama byc w domu sama wychodzic na ulice czy to minie i kiedy dziekuje bardzo no i jeszcze jedno ciaglemysle ze jestem chora ze mam chore serce strach przed smiercia prosze o pomoc dzieuje

Witam,
domyślam się, że opisywane przez Panią objawy znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Życie w ciągłym lęku i napięciu a dodatkowo przeżywanie tych emocji w samotności jest bardzo trudne. Zachęcam do stałego kontaktu z lekarzem psychiatrą (ważne jest odpowiednie dobranie leków) oraz do podjęcia psychoterapii, która poza wsparciem, wynikającym z kontaktu z drugim człowiekiem, pomoże zrozumieć źródło Pani problemów.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Agnieszka Jagielak

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam
Pozdrawiam