Depresja i nerwica lękowa oraz podejrzenie choroby dwubiegunowej

Witam.Od 12 lat leczę się na depresję i nerwicę lękową.Od kilku miesięcy nie skutkują żadne leki które przepisuje mi lekarz.Ostatnio lek.zasugerował,że mam chorobę dwubiegunową.Już wcześniej skłaniał się do tej diagnozy i brałam leki które wywołały u mnie pełnoobjawową depresję. Było to latem, gdzie objawy choroby łagodnieją.Obecnie biorę lek Ketrel 25mg. Przyjm.dawkę o wiele mniejszą niż zalecił lekarz,bo czuję senność.Biorę 1/4 tabl. na noc.W dzień mam wahania nastroju.Proszę o pomoc.Danuta

Kwetiapina (czyli Ketrel) występuje w postaci o przedłużonym działaniu. Tolerancja działań niepożądanych jest wtedy zdecydowanie lepsza. Rozumowanie lekarza jest prawidłowe - przy depresji nie reagującej na leczenie zawsze rozważamy zmianę rozpoznania, biorąc pod uwagę chorobę afektywną dwubiegunową.