Depresja i niechęć do życia

Dochodze do wniosku, że system wartości, ktoremu hołdowałam ponad 20 lat jest fałszem, zakłamaniem. Nie działa- czego mam uczyć dzieci? Dochodzi długoletnia depresja, niechęć do życia 8 latek i 2 latek w domu. Mąż , który uważa, że za mało robię w domu. On jest zawsze zmęczony po pracy, niemal siła zmuszam go żeby zająl sie dzieckiem. Moje jedyne wyjścia to do sklepu i do szkoly po starszaka. Zrobienie czegokolwiek jest bardzo trudne. Nie wiem co dalej.

Dlatego polecam psychoterapię i odnalezienie swojego nowego stylu dostosowanego do warunków w jakich Pani żyje oraz nauczenie się jak zmotywować męża do większej aktywności.
Pozdrawiam.

Bardzo Pani cierpi. Wygląda na to, że nakłada się na siebie wiele trudnych spraw jednocześnie. Opisane przez Panią problemy oraz emocjonalny wydźwięk Pani wypowiedzi rzeczywiście przypominają depresję. Jeżeli jest to depresja – można skutecznie leczyć tę chorobę. Najlepsze rezultaty daje równoległe leczenie farmakologiczne i odpowiednia psychoterapia. Sugeruję aby rozważyła Pani konsultację z psychoterapeutą, który pomoże Pani określić na czym polega problem i zaproponuje stosowne leczenie. Być może będzie także potrzebna konsultacja psychiatryczna. Bardzo ważne jest jednak to, że dostrzega Pani nasilające się objawy. Warto teraz zrobić krok w kierunku ich wyleczenia.

Serdecznie pozdrawiam.

Wygląda na to, że czuje się Pani przeciążona obowiązkami domowymi, niespełniona oraz sfrustrowana postawą męża. Dużo tego, ale do ogarnięcia. Opisywane objawy wskazują na depresyjność. Proszę skonstulować się z psychologiem i psychiatrą.

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swoje przeżywanie / funkcjonowanie to pozostaje Pani znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć leczenie.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ lub prywatnie.