Depresja i problem z zaakceptowaniem siebie

Mój problem polega że mam już od dłuższego czasu depresję , i jestem załamany , uważam się że jestem nikim i nikomu niepotrzebny , nienawidzę siebie samego i ludzi. Zachowuję się jak 15 latek lecz mam 26 lat. Moja matka od 15 lat choruję na schizofrenię paranoidalną. Od dawna w domu rodzinnym panowała atmosfera nienawiści , ciągłe kłótnie , awantury , wuja nadużywając alkohol znęcał się nad mną psychicznie ubliżając mi. Mam myśli samobójcze i nie chce mi się żyć. Co mi dolega ?

Dzień dobry,

Diagnozowanie Pana trudności może mieć miejsce wyłącznie w kontakcie osobistym ze specjalistą. I myślę, że mniej ważne jest to co Panu dolega, a co może Pan z tym zrobić. Jeżeli chce Pan zmienić swój sposób przeżywania/funkcjonowania to namawiam to konsultacje u psychoterapeuty, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ - np.: PZP lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Witam,
proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza psychiatry oraz psychologa.
Psychiatra przepisze Panu stosowne leki by zwiększyć Pana komfort życiowy. Psycholog natomiast, udzieli Panu wsparcia oraz przepracuje z Panem najbardziej dotkliwe problemy.
Leczenie przynosi lepsze efekty, kiedy odpowiednio szybko zareagujemy.
Proszę więc nie czekać i "zawalczyć" o siebie

Trzymam kciuki za powrót do równowagi
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl