Depresja i silne zmęczenie

Witam,po przeczytaniu kilku artykulow na tej stronie prawdopodobnie mam depresje,bardzo dokucza mi potworne zmeczenie,bole glowy,silne bole kregoslupa i plecow.Prosze o porade jakie badania powinienem wykonac przed wizyta w p.z.p?Pozdrawiam

Może Pan skonsultować się z ortopedą (ze względu na ból pleców), żeby potwierdzić bądź wykluczyć somatyczną przyczynę tych objawów. Może Pan też zrobić badania ogólne - pomogą one w ocenie Pana zdrowia fizycznego, jednak nie są konieczne ani wymagane. W PZP odbędzie Pan wizytę u psychiatry i ewentualnie u psychologa. Diagnoza polegać będzie na wywiadzie i - jeżeli będzie taka potrzeba - badaniach psychologicznych (np. teście osobowości, skali depresji ). Jeżeli lekarz będzie potrzebował do diagnozy dodatkowych badań bądź konsultacji u innego specjalisty, powie Panu o tym na wizycie i da wymagane skierowania. Proszę mieć na uwadze, że najskuteczniejsze leczenie depresji opiera się na połączeniu farmakoterapii i psychoterapii, dlatego - jeżeli ta diagnoza potwierdzi się - udać się także do psychoterapeuty.