Depresja i skuteczność stosowania leków antydepresyjnych

Mam pytanie. Choruję na depresję od 3 lat i leczę się fluoksetyną dawka 20mg. Zwykle zaczynam się brać leki jakoś w listopadzie z przerwą na miesiące letnie gdzieś tak w czerwcu. W tym roku zaczęłam brać leki jakiś tydzień temu jednak narazie nie widzę żadnej poprawy. Co prawda wiem że do pełnego działania leków potrzeba kilku tygodni ale co jeśli nie będzie poprawy? Pytanie brzmi czy należy wtedy zmienić lek antydepresyjny czy zwiększyć dawkę? Czy możliwe jest żeby lek przestał na mnie działać?

Rzeczywiście na działanie leku trzeba czekać kilka tygodni, ale skoro po trzech latach stosowania leków nie uzyskała Pani poprawy, to może jednak warto byłoby zdecydować się na psychoterapię. Dużą skuteczność w leczeniu depresji ma terapia poznawczo-behawioralna. Zachęcam do poszukania terapeuty, który pracuje w tym podejściu. Podaję link do listy licencjonowanych psychoterapeutów: http://www.pttpb.pl/licencjonowani-terapeuci
Zaznaczam też, że w Pani okolicy mogą też pracować terapeuci, którzy są w trakcie zdobywania certyfikatu.
Pozdrawiam serdecznie,
Dominika Farley