Depresja i stosowanie farmakoterapii

Witam serdecznie, Od ponad roku choruję na depresję. Zalecono mi farmakoterapię Eliceą. Z powodu przykrych dolegliwości (nocne poty, bóle głowy, spadek libido) preparat został zmieniony na Setalot. Po 3 tygodniach zażywania Setaloftu zauważyłam poprawę formy. Niestety, teraz, po upływie 3 miesiąca, "złych" dni zaczyna przybywać i myśli samobójcze stają się coraz bardziej klarowne. Czy coś spowodowało, że lek przestał spełniać swoją funkcję? Co byłoby najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji?

Witam,

W przypadku depresji warto skorzystać z psychoterapii indywidualnej.Stosuje sie leczenie łączone do momentu, do którego pacjent tego wymaga: psychoterapia plus farmakoterapia. Zachęcam Panią do konsultacji u psychoterapeuty. Depresja jest zaburzeniem nastroju, które można leczyć w skuteczny sposób. Same leki jej nie wyleczą, poprawią funkcjonowanie fizyczne ale nie poprawią myślenia o sobie i świecie.

Każdy na leki reaguje inaczej, czasami potrzeba czasu aby rzeczywiście były widoczne skutki. Jeśli ma Pani pytania to proszę porozmawiać o tym ze swoim lekarzem psychiatrą,
Rozumiem, że myśli samobójcze się nasilają, więc proszę jak najszybciej udać się do swojego lekarza, tych objawów nie można lekceważyć.

W wypadku depresji najlepszym rodzajem oddziaływania jest psychoterapia (w cięższych przypadkach psychoterapia połączona z farmakoterapią). Lekarstwa oddziałują zazwyczaj jedynie na objawy. Dzięki psychoterapii można przepracować problem u jego źródła, a dzięki temu - pozbyć się go. Zatem szczerze namawiam do podjęcia psychoterapii ze specjalistą w Pani okolicy. Pozdrawiam.