Depresja i uzależnienie od jedzenia

CD.NA temat depresja i uzaleznienie od jedzenia. Mam 26 lat,dziecko ma 2 i pol roku,bardzo wycierpialam pierwsze poltora roku,przez brak wsparcia ze strony rodziny w opiece nad malym.Po drugie,juz od sporych lat nie daje rady ujazmic mojego obrzerania sie bez dna.To mnie wykonczylo psychicznie.Zaczelam leczenie u psychiatry ale nic mi nie pomagaja,mialam juz silne napady checi popelnienia zabojstwa,poniewaz wiem,ze te dwie choroby nie da sie wyleczys jak katar,szybko i na stale.Co robic?

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć leczenie w formie ambulatoryjnej. W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Warto skontaktować sie z ośrodkiem terapii zaburzeń jedzenia (specjalistyczny taki znajduje się np w Dąbrówce) i skorzystać z terapii pod kątem ścisłe tych zaburzeń. Sama wizyta u psychiatry, bez głębokiej psychoterapii, nie jest wystarczająca w leczeniu zaburzeń jedzenia (które mają podłoże psychogenne, emocjonalne). Zachęcam do podjęcia psychoterapii.