Depresja i wyrzuty sumienia u partnera

Witam.Moj partner ma depresje,chodzi na terapie bierze leki.ale zmienilo sie jego zachowanie wstosunku do mnie,izoluje sie,o niczym mi nie mowi,ma wyrzuty sumienia ze dla mnie zostawil zone .czy mam sie wycofac z jego zycia?

Z pozdrowieniami!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam,

Przede wszystkim musi Pani zrozumieć sposób funkcjonowania osoby cierpiącej na depresję, dostarczyć sobie wiedzy poprzez uczestnictwo w warsztatach dla osób żyjących w związkach z chorymi na depresję. Zdobycie większej wiedzy oprócz oczywiście powszechnej iż osoba ma obniżony nastrój - jest przygnębiona, bezsilna mentalnie i osłabiona fizycznie. Pozwoliłoby to Pani na zwiększenie świadomości o chorobie, wprowadziło większe zrozumienie, zmniejszyło obawy oraz polepszyło relacje między Państwem.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam, warto byłoby zastanowić się nad tym czy to co deklaruje obecnie pani partner jest wynikiem przejściowego kryzysu czy jest to raczej deklaracja która jest obecna w waszym związku od dawna. Jeśli mamy do czynienia z pierwsza opcją warto jest spróbować powalczyć o związek korzystając z psychoterapii partnerskiej. Jeśli zaś problem jest obecny praktycznie od początku waszej relacji warto byłoby dokonać obiektywnego bilansu zysków i strat emocjonalnych jakich dostarcza Pani ta relacji i może rozważyć rozstanie.
Pozdrawiam :)
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
zapraszam na mój fanpage na FB:
https://www.facebook.com/MmaTerapia