Depresja i wyszukiwanie chorób

Witam mam 22 lata i mam taki dziwny troszke problem. Mianowicie cierpie chyba na lekka depresje , poniewaz kazdy bol lub dolegliwosc wpisuje w google i odrazu zakladam najgorszy scenariusz. Tak samo dzis od 3 dni miewam dziwne skurcze tak jakby ruch z lewej strony pepka nie jest od zsynchronizowany z biciem serca, lecz czasami wystepuje . Czy to moze byc tetniak aorty? w rodzinie nie bylo takich przypadkow, lecz ja wyczytalem takie cos w internecie. Nie bola mnie plecy ani nic innego..

Dzień dobry. Z opisu mogę wyciągnąć wniosek, że jest Pani przewrażliwiona na punkcie własnego zdrowia. Zwraca Pani dużą uwagę na to co dzieje się z Panią, z Pani ciałem i zakłada Pani, że jest to coś złego. Domyślam się, że powoduje to cierpienie i utrudnia satysfakcjonujące życie. Zachęcam do kontroli swojego zdrowia u lekarza. Jeśli stwierdzi on, że z Pani zdrowiem nic się nie dzieje złego, a Pani nadal będzie się zastanawiała "czy aby na pewno", "czy lekarz czegoś nie przeoczył" itp... wówczas zachęcam do wizyty u psychologa i być może też skorzystania z psychoterapii.
Agnieszka Lipińska

Witam

To ważne, że nie pomija Pan sygnałów które wysyła ciało i stara się Pan poznać przyczynę ich powstawania. Taka troska o siebie jest ważna, jednakże czasem takie działania zdają się przejmować kontrolę nad życiem i wtedy warto znaleźć sposób by nad nimi panować. Lęk o swoje życie i zdrowie, poza troską i działaniami zapobiegającymi utracie zdrowie, wnosi też negatywy, które utrudniają życie osoby, która spotyka go na swojej drodze.
O tym co Pan czuje i proszę porozmawiać z psychoterapeutą podczas bezpośredniego spotkania.
Zachęcam Pana do kontaktu ze specjalistą np. z Poradni Zdrowia Psychicznego, realizującego nieodpłatne świadczenia w ramach NFZ

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts

Dzień dobry, pana objawy bardziej przypominają nerwicę (lęk) niż depresję. Jednak pełną diagnozę może przeprowadzić jedynie specjalista. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa - psychoterapeuty, który po przeprowadzeniu diagnozy zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam Panią,

Opisany przez Panią problem może wskazywać na zaburzenie określanem mianem lęku o zdrowie (dawniej hipochondria). Osoba cierpiąca na hipochondrię stale skarży się na jakiś problem związany ze zdrowiem, skupia się na swoim ciele oraz na jego funkcjonowaniu. Ponieważ jest bardzo wyczulona na wszelkie sygnały z ciała, zauważa ich znacznie więcej niż większość ludzi. Co więcej te normalne czy banalne doznania interpretuje jako groźne i świadczące o chorobie.
Proszę zrobić eksperyment i przez tydzień nie zaglądać w ogóle do internetu, a także powstrzymać się od sprawdzania i analizowania objawów swojego ciała. Jak się Pani poczuje? Zazwyczaj - po początkowym wzroście niepokoju - osoba się uspokaja, a objawy mijają.
Zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego, który pomoże uporać się z problemem.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Witam,

tego rodzaju zachowaniu bliżej jest do hipochondrii niż depresji. Domyślam się, że musi to być męczące żyć w ciągłym strachu o swoje życie, zdrowie. Jeśli to w jakikolwiek sposób Panu przeszkadza, zachęcam do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą. Z pewnością jest jakiś powód tego rodzaju lęków i może mieć Pan na to wpływ.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html