Depresja i zaburzenia lękowe a napady obżarstwa

Mam 19 lat i przy wzroscie 176 waze 85 kg. Nie moge schudnac, pomimo diet i cwiczen. Chorowalam na depresje i zaburzenia lękowe. Czasami maja miejsce u mnie napady obzarstwa gdy sie stresuje, ale walcze z tym. Robilam gadania pod katem tarczycy nic nie wykazaly, w morfologii podwyzszone 3- krotnie eozynofile i wysoki cholesterol. Lekarz rodzinny uznal iz nic mi nie jest i nie kazdy moze byc szczuply a do psychiatry boje sie isc z obawy ze choroba moze wrócić.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,

Zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty. W tak dużym mieście jak Poznań z pewnością nie będzie Pani miała większych trudności ze znalezieniem dobrego specjalisty. Odpowiednia psychoterapia pomoże uporać się z zaburzeniami odżywania oraz wspomnianą depresją oraz zaburzeniami lękowymi.
Życzę Pani dużo siły i odwagi na drodze do zdrowienia.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam Panią,
Rozumiem, że obecnie napady nadmiernego jedzenia są teraz główną trudnością z którą Pani się zmaga. Jednocześnie obawia się Pani nawrotu depresji i zaburzeń lękowych.
Nic tak nie tuczy jak poczucie winy za napad jedzenia czy nadmierne jedzenie. Może warto zacząć od pracy nad akceptacją siebie, poczuciem wartości, wtedy łatwiej będzie Pani zadbać o swoje potrzeby i kontrolować jedzenie.
W tej sytuacji warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty lub psychodietetyka.
Pozdrawiam Panią
Jadwiga Wojnicka
Po